Bądź na bieżąco – informator branżowy
Zapisz się na newsletter TRUCK Biznes i otrzymuj najnowsze informacje z branży oraz premierowe, bezpłatne e-wydania czasopisma TRUCK Biznes.

Na początku lutego 2022 zostały uruchomione nowe stacje Shell-LNG w Piotrkowie Trybunalskim i Iłowej.
To trzeci i czwarty punkt Shell-LNG w Polsce, a w sumie jest ich już 46 w całej Europie. Jeszcze w tym roku dołączą do nich kolejne w Jędrzychowicach, Gliwicach i Wrześni.
Stacja w Piotrkowie Trybunalskim jest zlokalizowana przy trasie S8 w kierunku Warszawy, a punkt w Iłowej koło węzła A18 w stronę przejścia granicznego z Niemcami. Obydwa obiekty mieszczą 70 m3 LNG czyli 31,5 ton gazu, co oznacza możliwość zatankowania nawet 150 ciężarówek. Stacje są otwarte całą dobę i wyposażone w szereg udogodnień dla kierowców m.in. parking, prysznice i bar.
W ogłoszonej w 2021 roku strategii Shell zapowiedział, że stanie się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto do 2050 r., a jednym z działań będzie zmniejszanie intensywności CO2 w sprzedawanych przez siebie produktach. Jednym z nich jest LNG, które obecnie kwalifikuje się jako jedna z najczystszych alternatyw, pozwalająca zredukować emisję gazów cieplarnianych pochodzących z samochodów ciężarowych o 22% w porównaniu z konwencjonalnym olejem napędowym .
– Chcemy aktywnie wspierać naszych klientów w drodze do niskoemisyjności – mówi Michał Niemiec, dyrektor sprzedaży na rzecz komercyjnego transportu drogowego w Shell Polska. – Oprócz LNG inwestujemy też w inne obszary. Nasi klienci flotowi mogą kompensować emisje CO2 poprzez zakupy kredytów węglowych, a ostatnio oddaliśmy do ich użytku hybrydową kartę Shell Card dla flot elektrycznych i hybrydowych – dodaje.
W Polsce docelowo powstanie 11 stacji Shell zasilanych oferujących LNG.
W 2024 r. zrobiliśmy kluczowy krok w naszej historii: porzuciliśmy nazwę Cepsa i staliśmy się Moeve. To nie tylko rebranding, [...]
Europa coraz głośniej dyskutuje o możliwym wsparciu dla sektora transportowego w związku z niestabilnością rynku diesla. Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego [...]
Na europejskich trasach najwięcej zmian przynosi w tym tygodniu Boże Ciało. W praktyce oznacza to, że przewoźnicy powinni szczególnie uważnie [...]
Początek 2026 roku przyniósł wyraźne ożywienie aktywności na europejskim rynku transportowym, ale jednocześnie zwiększył poziom niepewności w branży. Z danych [...]
Rynek ropy pozostaje skrajnie wrażliwy na każdy sygnał dotyczący bezpieczeństwa transportu przez Cieśninę Ormuz i możliwej deeskalacji konfliktu na Bliskim [...]
Przewoźnicy realizujący transport na osi Francja–Włochy muszą przygotować się na okresowe utrudnienia w ruchu przez Alpy. W najbliższych dniach operatorzy [...]
Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiły wprowadzenie istotnych uproszczeń w funkcjonowaniu Systemu Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Od 13 maja [...]
W siedzibie LONTEX GROUP odbyła się oficjalna ceremonia podpisania umowy o współpracy, która ma zrewidować krajobraz ciężkiej elektromobilności w Polsce [...]
Agnieszka Majewska, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, przekazała ministrowi finansów i gospodarki Andrzejowi Domańskiemu stanowisko dotyczące funkcjonowania systemu SENT w [...]
Grupa Wielton, będąca trzecim co do wielkości producentem naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie, podsumowała wyniki finansowe za 2025 [...]
Maj 2026 roku przynosi wiele terminów, w których ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7, 5 tony (w [...]
Po kryzysie irackim, podwyżkach cen diesla i przerwach w ciągłości łańcuchów dostaw europejski transport drogowy potrzebuje jeszcze więcej elastyczności. Pokazują [...]
Masz pytania dotyczące branży? Nurtuje Cię jakiś temat? Masz ciekawego newsa, lub pomysł na artykuł? Chciałbyś pojawić się na łamach TRUCK Biznes? Napisz do nas a my skontaktujemy się z Tobą!